Cheminis valymas: kasdienių dėmių eksperimentas

Gal turėtų būti gėda, bet dar niekada nebuvau automobilio palepinusi pilnu valymu. Cheminis man atrodė toks baisiai prabangus, reikalingas tik kokiom spalvotom sultim aptaškius visą automobilį, reikalas. Susiruošėm į Švaros brolius, galvoju, bus ten vyriokam nuobodu. Tai pažiūrėkit, kokį eksperimentą jiems paruošėm.

Cheminis valymas kasdienėms dėmėms

Puikiai suprantu, kad didžioji dalis mūsų visokiausių keistų cheminių preparatų ar statybinių medžiagų kasdien nesivežiojam, tai ir aš nelekiau jų pirkti vien dėl eksperimento. Parinkau dalykus, kurie neretai išsipila automobilyje, kurių dėmių, greičiausiai, galima rasti ne viename kasdien naudojamame ir kaip krištolo taurė nesaugomame salone.

Kas tapo išrinktaisiais?

Nusprendžiau šiek tiek orientuotis į mažųjų tepliotojų tėvelius, o taip pat – pakeliui vis kažką užkandančius vairuotojus. Pirmoji dėmė – man dažnai pasitaikanti – šokolado. Tūkstantį kartų esu išsipurvinusi džinsus, nes kokio bueno šokolado kruopelė nepastebimai nukrenta tarp kojų, o tada – ir sėdynė, ir kelnės… Pasistengiau šokoladą įtrinti taip, kad maža nepasirodytų – juk tikrai ne iš karto puolame automobilį vežti tvarkytis. Neretai dėmė gali drauge su mumis pravažinėti ir savaitę ar net daugiau.

Užkandžiai

Sustokim mc, pasiimkim išsinešimui ir t.t. Pati neretai važiuodama ilgesnį atstumą pasiimu maisto į automobilį, o keleiviams keliauti kelis šimtus kilometrų nesuvalgius kokio skanėsto, matyt, misija neįmanoma. Bulvytės su pomidorų padažu, dėmelė nuo BBQ, soja, ką jau kalbėti apie amžinai automobilyje sklindantį kavos kvapą? Vienintelė gal ne visai kasdienė dėmė, kurią pasirinkau – aliejaus. Bet tegul ji atspindi viską, kuo galima išriebalinti sėdynes. Kad būtų įdomiau – ir aliejus ne bespalvis, o kiek paprieskoniuotas nuo saulėje džiovintų pomidorų. Beje, kad neapkaltintumėt pagailėjimu, viską dar įtryniau servetėle!

Švaros broliai: cheminis valymas

Sakau atvirai, pusę kelio iki salono bijojau, ką man ten pasakys jo darbuotojai. Nė vienam nebūtų smagu gauti tokią dovanėlę darbui, ar ne? Sąžiningai prisidaviau, kad čia – eksperimentas, kad ne iš blogos valios, o jie, išgirdę, kokias dėmes paruošiau, tik šyptelėjo į ūsą – dar ne to yra matę, suprask 🙂 Čia gal svarbu paminėti, kad visai nekviečiu visų mąstyti, kad „cheminis – laikas eksperimentams.“ Geriau manykime, kad aš eksperimentą atlikau už visus :))

Trukmė ir kaip praleisti laiką

Cheminis valymas trunka tikrai ilgai. Kelios valandos valymo, kelios – džiovinimo, reikėtų pasiruošti, kad ištisą dieną naudositės kojytėmis ar viešuoju transportu. Mane labai nudžiugino, kad užsisakiusiems paslaugą dienai paskolinamas elektrinis paspirtukas, bet nusprendžiau tą dieną skirti pasivaikščiojimams. Vakare, kai atkeliavome atsiimti iščiustyto automobilio, žingsniamatis jau rodė 20.000 žingsnių. Sakyčiau, ir mašina pasigražino, ir man į naudą. Jei automobilį planuojate tik plauti, pačioje Švaros brolių plovykloje yra puiki vieta ramiai prisėsti, kavos ir užkandžių bariukas, net televizorius, kuris rodo, ką šiuo metu veikia jūsų automobilis 🙂

Cheminis valymas – po

Apie tai, kokią ją atsiėmiau, daug neprirašysiu. Paprasčiausiai kaip nauja. Na gerai, naujo automobilio iš salono tiesiog nesu turėjusi, lyginti negaliu. Labiau tiktų žodis nepriekaištinga. Jei būčiau ant žemės pametusi kokį sumuštinį, ramia širdim pakelčiau ir valgyčiau toliau. Nei dulkelės, nei dėmelės. Ponui buvo visiškas stebuklas, kad išvalyta net atsarginio rato slėptuvė. Visi palikti daiktai buvo sudėti į atskirą maišelį, po vairuotojo kojomis net padėtas vienkartinis kilimėlis – jei norisi automobilį parduoti ir per sekančias porą dienų nepripėduoti iš naujo.

Higiena, higiena, higiena

Man dar tikrai reikės laiko priprasti, kad mašinos plovimas dažniau nei kas porą savaičių ar cheminis bent kartą metuose – ne prabangos, o paprasčiausios higienos reikalas. Automobilyje praleidžiame itin daug laiko, jame neretai slepiasi pusė mūsų gyvenimo. Jį tvarkyti yra jei ne tas pats, kaip valyti dantis, tai tikrai panašiai, kaip rūpintis namų švara. To siūlau nepamiršti ir išsiugdyti paprasčiausią įprotį. Aš bandau tą padaryti drauge. Ir ačiū už tą naują įprotį Švaros broliams. Nice job, guys!

Aistė.