ŠALTIBARŠČIAI – kas gali būti geriau?

Mano mėgstamiausias maistas yra šaltibarščiai. Visiškai nemeluoju. Ir man atrodo nesąmonė, kad juos reikia valgyti tik vasarą. Šaltas rožinis kefyras puikiai atgaivina, karštos garuojančios bulvės – sušildo – nereikia čia apsiriboti vien tik pliusine temperatūra. Kas gali būti geriau už šaltibarščius lėkštėje? Matyt nieko. Bet šaltekai ant džempo tikrai eitų antroje vietoje.

Juokinga dovana

Jei atvirai, pirmą kartą pamačiusi www.foodroobai.lt šaltibarščiais puoštus drabužius, galvojau, kad jie – tik dovanoms ir pokštams. Šiaip, vyriški apatiniai su kiaušinių puselėmis ten… kur joms ir vieta, matyt, dažniausiai dovanoms ir perkami. Bet marškinėliai, maudymkės, kelnės, džempakai… Pffff – kokioms dovanoms? Nebent toms, kurias paskui sau pasilieki.

Užsieniečiai nesupras

Būsiu atvira, Sicilijoje vaikštinėdama su tuo džempaku nesulaukiau tiek dėmesio, kiek tikėjausi. Nori nenori, italai dažnai būna įsitikinę, kad jų virtuvė – vienintelė ir nepakeičiama, o visos kitos yra tiesiog nesusipratimas ir gal pakenčiamas pakaitalas tiems, kas nemoka tobulai paruošti al dente pastos. Bet kuriuo atveju, užnešiau šaltekus ant Etnos vulkano ir tai, matyt, pirmas kartas, kai mūsų rožinė šaltsriubė ten pakilo.

Attention – hoodie

O tada grįžau į Lietuvą ir pasinaudojusi kiek vėsesniais orais su tuo džemperiu atėjau į darbą. Aš TIEK komplimentų nesulaukiu nei po kirpyklos, nei kaip nors išsičiustyjusi. Visi kaip vienas šypsojo į ūsą, sakė „geras“, kėlė nykštį, visiems – bajeris, visiems – linksma. Geriausia dalis – kol gerai neįsižiūri, gali tokio gerumo idėjos ir nepastebėti, iš toli atrodys lyg tiesiog rožinis džempas. Man, kaip nelabai „all eyes on me“ tipui – tobulas variantas.

Priklausomybė: šaltibarščiai

Šiaip, galvoju, kad dar labai noriu kelnių, maudymkės ir kuprinės. Ir dar suknelės. O gerų idėjų dovanoms dabar turiu visiems metams – kol apsisuks ratas ir visi bus apdalinti šaltrūbiais. Beje, ant etiketės esantį šaltekų receptą pamačiau jau tik ant Etnos. Tai prasijuokiau pusę kelio žemyn. Akivaizdu, šaltrūbius kuria LIETUVIAI (ir jūs žinot, kaip aš tai mėgstu), juos įteikė toks Ričardas. Laukiau sau, galvojau, kaip atpažinsiu, bet ant dviratuko atriedantys šaltekai kažkaip lengvai išdavė. Tai jei kam reikia gero atpažįstamumo (gal koks aklas pasimatymas) ir išankstinio patvirtinimo, kad mėgstat bajerius (gal koks aklas pasimatymas, vėlgi) ar norit nepasimesti minioje (per kokį festą), tai žinot, kur eiti – www.foodroobai.lt. Beje, žadėjo, kad gal ne paskutinis lietuviško maisto printas, tai stay tuned!

Medinukai

Pirkolų (ir medinių), kuriuos išgirdau dėvėdama džemperį, sąrašas, prašau pratęst:

  • Į lėktuvo saloną su penkiais litrais šaltekų neįleis;
  • užsidėk ir kelnes, kad išsimaudytum šaltekuose;
  • ė, ė, tai ką šiandien valgysi?
  • kur kiaušai? Aaaaaa, yra!

Aistė.