Floristikos stovykla suaugusiems: gyvenimą keičiančios atostogos

Kas kartą, kai pagalvoju apie vaikystės vasaras, prieš akis man iškyla vaikų stovyklos. Manau, ne vienas esam patyrę tą laisvę nuo tėvų, nerealią naujų pažinčių magiją, gal kokią pirmąją meilę ar bent nu tikrai labai rimtą simpatiją. Negana to – daugybę veiklų, konkursų, pasirodymų, žodžiu, tu tik atvažiuok ir mėgaukis, o viskuo kitu jau pasirūpinta. Tobulos vasaros, ar ne? O ką daryti suaugusiems? Ar galima savo atostogas paversti ir naudingomis, ir smagiomis? Maisto gaminimo, floristikos, tekstų rašymo kursai – juk jų pilna, ar ne?

Vasaros stovykla suaugusiems

Vat ir ne. Dar neseniai buvau sumąsčiusi, kad visiška nesąmonė, kad suaugusiems tokių stovyklų iš esmės nėra. Žinoma, visada galima keliauti į deivės savyje atradimo kursus kokioj nors super dvasingoj vietoj, bet jau esu rašius, kad tai jau tikrai, kad ne man. Užsikasdama ieškojau visokiausių tradicinio maisto gaminimo stovyklų užsienyje, kažkokių variantų, kur galėčiau išmokti kažką naujo ir lengvai pritaikomo kasdienoje. Irrrr… neradau. Neskaitant kaitavimo stovyklų arba nenormaliai brangiai įkainotų pusiau naudingų kelių dienų kursų…

Floristikos diva, dovanų pakavimo meistrė ir mokytoja Inesa

Ir vėl pasitvirtino mano nuomonė, kad to, ko nori, reikia pradėti ieškoti tarp lietuvių kūrėjų. Manau, atsimeni, kaip kažkada miklinau rankeles dovanų pakavimo kursuose pas nuostabią floristę ir švenčių dekoratorių divą Inesą. Prisimenu, tąsyk išėjusi iš žiauriai jaukios ir naudingos popietės dar pasvarsčiau – galėtų tai tęstis ilgiau nei porą valandų. Gal net ilgiau nei dieną.

Pagalvota – padaryta

Čia iš tos serijos, kai tu pasvajoji, o kažkas ima ir padaro. Pasirodo, nereikia nei vidinės deivės išlaisvinimo, nei skrydžių į tolimiausius pasaulio kampelius. Šią vasarą ta pati floristė Inesa organizuoja floristikos vasaros stovyklą penkių žvaigždučių viešbutyje. Ramybė, poilsis ir prabanga derės su nauda ir ne, sakyčiau, savotiška meditacija.

Poilsis, hobis, vasaros stovykla ar nauja profesija?

Turiu įtarimą, kad ne viena vaikystėje leisdavom valandų valandas nezgrabnai pindamos pienių vainikus. Šitoje vasaros stovykloje, rašo, kad išmoksi ne tik gražiai galvelę padabinti, bet ir būsi visiškai ramus, jei kas nors netikėtai pakvies į balių ir prisireiks iš kirvio pagaminti ne sriubą, o žandikaulius atidarančią puokštę. Įsivaizduoju, kad tokie kursai nerealiai turėtų veikti ne tik norintiems pailsėti, bet ir tiems, kas svajoja susirasti naują hobį ar dar daugiau – profesiją.

Kas tave mokintų?

Apie pačią Inesą, manau, ne kartą buvot radę straipsnius spaudoje. Ką ten rašo kartoti neverta, bet žinau vieną – jei jos prižiūrima sugebėjau supakuoti gražiausią pasaulio dovaną, ta moteris yra neeilinė. Jos pačios kuriamos kompozicijos yra visiški meno kūriniai (ir jūs man pasakykit, kodėl gėlės turi tokį trapų galiojimo laiką? Pažiūrėkit į tą grožį, kurį nešu mamai!). O mokymo dovana tokia duota tikrai ne kiekvienam. Inesa – diplomuota pedagogė, kuri savo kursus pritaiko pagal tavo individualius poreikius. Nori hobį paversti verslu? Verslą – dar sėkmingesniu? Nori išmokti kažko naujo ar įgyti naudingų įgūdžių, pakeisti gyvenimą? Stovykloje bus ir daug kitų lektorių, žmonės mokinsis ne tik floristikos, bet ir švenčių dekoravimo pagrindų. Paprastai tariant, tai bus rimti ir labai naudingi mokymai, bet (neslėpkim susižavėjimo) penkių žvaigždučių viešbutyje su visokiais SPA ir kitokiais maloniais dalykėliais. O kas sakė, kad mokytis ir įgyti amatą ar tobulinti jau turimus įgūdžius turi būti nuobodu?

Vasaros ir atostogos – kokias renkiesi tu?

Dabar užsisvajojau – vasara, vakaras, ežeras, per dieną išmokta tūkstančiai naujų dalykų. Žinau, kad aš tikrai ne viena, kuri nori atostogas paversti kažkuo daugiau nei pasigulinėjimu prie baseino. Ką sužavi banglenčių stovyklos, kam svarbiausias gerų barų ir klubų maršrutas, o kitiems norisi ramybės, geros atmosferos, tikros prabangos ir to, kad po atostogų jaustumeisi, kad esi pilnesnis ir nuoširdžiai patobulėjęs, o gal net galintis iš pagrindų keisti savo gyvenimą ir galbūt, kaip Inesa, įkurti sėkmingą verslą. Ką renkatės jūs?

Daugiau informacijos apie stovyklą rasite čia: http://floristikoskursai.lt/

Aistė.

P.S. Ar matei apačioje nespalvotą nuotrauką, kurią absoliučiai netyčia pagavo mano fotografas? Inesos klientė atėjusi pasiimti gėlių bučiuoja skruostą. Va tokia atmosfera. Va tokia.