Plastinė chirurgija: pirmosios konsultacijos

Plastinė chirurgija neretam dar skamba kaip vien lūpų, krūtinės, pilvo ar dar kokių vietų didinimas arba mažinimas. Iš tiesų – tai daug daugiau. Plastinė chirurgija kalba ir apie grožį, ir apie sveikatą, ir apie psichologiją, ir apie pagalbą su ne vien estetinėmis problemomis susiduriantiems žmonėms. Aprašau savo susidūrimą su plastine chirurgija, o dar tiksliau – Vitkus Clinic.

Plastinė chirurgija Valakampiuose

Kiek esu bendravusi su žmonėmis, kuriems plastinė operacija buvo daryta būtent Vitkus Clinic, visi kaip vienas mini aplinką ir personalą. Na, dar maistą. Jo paraugti per savo ir valandos netruksiančią operaciją tikrai nespėsiu, bet pirmieji du yra nusipelnę tokių komplimentų, kokius tik gali pasakyti. Aplinka prasideda dar tada, kai įsuki į keliuką Valakampiuose, kai aplink lieka vien pušys ir jautiesi kaip nuvažiavęs į pajūrį ar bent neblogą sanatorinį kurortą. Pati klinika turi nuostabų kiemelį, kuriame spėjau tik pasivaikščioti, bet tikiu, kad vasarą gyjantys pacientai tikrai ilgiau mėgaujasi ir terasa, ir kiemeliu, ir galimybe paskaityti knygą ar tiesiog atsipūsti prie fontanėlio.

Pirmieji žingsniai klinikoje

Norinčius įeiti į kliniką visada pasitinka besišypsanti Toma. Ir visada pasitinka, ir visada besišypsanti. Ji – medicinos psichologė, kuri lydi tave nuo pirmųjų žingsnių klinikoje. Neįsivaizduoju žmogaus, kuriam po skambučio, žinutės ar kilusio klausimo, pasikalbėjus su Toma nekiltų šypsena ir jis nesijaustų kokius tris kartus ramesnis, nei prieš sekundę. Ji mane ir palydėjo pas gydytoją onkovenerodermatologę Juliją Mozūraitienę.

Pirmoji konsultacija prieš apgamo šalinimą

Konsultacija pas Juliją – neilga, bet be galo svarbi. Ji apžiūri ne tik apgamą, dėl kurio atkeliavai, bet ir visus kitus kūno apgamus. Labai svarbu pažinti savo kūną, žinoti, ko tikėtis iš kurio odos darinio ir žinoti, kas kiek laiko ar kam įvykus derėtų pasirodyti medikams. Rašiau, kad Toma yra visada besišypsanti, bet kiek susidūriau, tą, greičiausiai tektų rašyti apie kiekvieną klinikos darbuotoją. Ne išimtis ir Julija (įrodymas – nuotraukoje žemiau!), be kurios palaiminimo jokiai apgamų šalinimo procedūrai neduodama žalia šviesa. Jos verdiktas man: apgamas prigimtinis, todėl jį šalinti galima tik chirurginiu būdu, kol kas jis ragų nerodo ir yra nepiktybinis (galutinai tai patvirtina jau išpjauto apgamo tyrimas), tačiau pasišalinti, norint išvengti galimų problemų ateityje ar, jei tiesiog trukdo vizualiai – verta.

Plastikos chirurgė ir jos testukas

Sekantis mano apsilankymas Vitkus Clinic buvo jau susitikimas su plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Giedre Stundžaite–Baršauskiene. Pirmo susitikimo metu viena esminių jos užduočių – įsitikinti, kad suprantu, ką darau ir ko noriu. Pasirodo, kartais pacientai įsivaizduoja, kad plastikai pjauna magiškais nematomais pjūviais, kurie nepalieka randelių. Kadangi mano motyvacija – ne estetinė (nors iš dalies – ir ji), šį susigaudymo aplinkoje testą praėjau ir po dar tūkstančio gydytojos kantriai atsakytų klausimų, paskyrėme operacijos datą.

Tūkstantis klausimų ir mažytė paslaptis

Manau, gulantis po chirurgo skalpeliu labai svarbu juo pasitikėti. Pasiskaityti apie įspūdingą gydytojos darbo patirtį galite klinikos puslapyje, bet man labai svarbi ir galimybė jaustis pakankamai jaukiai, kad galėčiau užduoti kvailus klausimus ar drąsiai pasikalbėti apie baimes. Išduosiu paslaptį, kad su gydytoja Giedre be šitų svarbių dalykų dar galima ir labai smagiai papokštauti, todėl galit įsivaizduoti, kad planuoju grįžti pas ją atvira širdim ir plačia šypsena. Ir atidengtu objektyvu, nes dabar galiu tik pavogti nuotrauką iš klinikos puslapio 🙂

Priežiūra prieš ir po operacijos

Operacija paskirta jau greitai, jos baisingiausiai laukiu. Prieš tai dar turiu pasidaryti keletą tyrimų, kad būtų saugu ir ramu, kad gydytoja žinotų, kad esu sveika ir organizmas pasiruošęs šiokiam tokiam kasdienybės sutrikdymui. Po operacijos pirmąją savaitę dar vaikščiosiu su siūlėmis ir prilaikančiais pleistriukais, o po to reikės veidą tepti SPF50, kad gražiau gytų randas. Bet mes, protingi žmonės, juk visada veidą tepamės SPF50, ar ne? Nes norim jį turėti jauną, gražų ir sveiką? Taip, juk taip? 🙂 Apie pačią operaciją ir viską, kas po jos – jau greitai 😉

Aistė.