Lietuvos tūkstantmečio vaikai: laukiamiausia knygų mugės naujiena

Mane kartais apkaltina, kad mėgstu per vaikiškus dalykus. Sakykit ką nori, bet vaikiški dažnai būna daug geresni nei suaugusiųjų (kas yra lyginęs makaronus-raideles su makaronais suaugusiems puikiai žino, kurie skanesni). Taip kartais nutinka ir su intelektiniais žaidimais. Neseniai viena kolegė labai gražiai papasakojo, kad nežiūri „Auksinio proto“, nes ten tikrai labai sunkūs klausimai. Daug geriau „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, kur gali žmoniškai pakonkuruot su studijos žaidėjais.

1000 klausimų ir atsakymų

Sekmadienio tradicija

Galima šyptelėti į ūsą, bet „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ man yra tokio gėrio ir šventumo lydinys, kad net sunku paaiškinti. Visų pirma – vieta, kurioje moksliukai ir knygų žiurkės (kokia iki tam tikro amžiaus buvau ir pati) tampa megažvaigždėmis, visų antra – jau nežinau kiek laiko nereali sekmadienio tradicija, kurią pradėjau žiūrėti dar su sesėmis ir, tikiuosi, kažkada žiūrėsiu su savo vaikais.

Lietuvos tūkstantmečio vaikai – svetainėje

Dabar „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ žengia didžiulį žingsnį iš ekranų ir keliauja tiesiai į knygų lentynas. Knygas, kaip lengva atspėti, aš mėgstu, todėl viena pirmųjų bėgau pačiupinėti, kokį gėrį iš tų nesibaigiančių klausimų pavyko sudėlioti. Tūkstantis klausimų, nemažai jų – interaktyvūs, kai nuskaičius QR kodą iškeliauji tiesiai į video klausimą. Tūkstantis, žmonės, tūkstantis.

Ir stalo žaidimas!

Dar geresnė dalis man, kaip didžiai stalo žaidimų mylėtojai – prie knygos keliaujanti dėžutė su kortelių žaidimu. Kad nereikėtų vienam enciklopedijos vartyti, kad sėstumei su visa šeima, su draugais, kad sekmadienio tradicija iš ekranų atkeliautų ir į namus, kur pasivaržyti bus galima ir tarpusavy.

Ką veikti Knygų mugėje?

Žodžiu, meilė, gėris, esi baisiai neobjektyvi, bet jūs patys Knygų mugėj pažiūrėkit ir pasakykit, kad čia nėra viena geriausių dovanų kokiam žingeidžiam žmogeliui ar didesniam žmogui, o geriausia – visai šeimai. Ir dovana tampa ne tik knyga ar žaidimas, bet ir tūkstantis laiko, kurį bus galima praleisti kartu.

Aistė.

Jei nekeliausi į knygų mugę (nors, manau, verta ir net labai), tūkstančio klausimų knygą gali rasti čia: https://www.knygos.lt/lt/knygos/1000-klausimu-ir-atsakymu–2019-/