5 pamokos per 21 dieną (ir receptas!)

Baigėsi mano 21 diena, per kurią buvau užsibrėžusi tikslą išmokti ir pamėgti sveikai valgyti. Nuoširdžiai – labai liūdna, kad už savo asmeninius valgymus nuo šiol vėl atsakinga aš (o kaip princesiškai jaučiausi, kad niekuo nereikėjo rūpintis)! Vis dėlto, įdomu, ar galiausiai man pavyks išlaužti kokį ilgalaikį pokytį 🙂

*Primenu, kad 21 diena – tinginukų ir laiko neturėtojų išsigelbėjimas, kurio esmė – kas rytą gauti maišiuką pilną to, ką per dieną turėtum suvalgyti.

Taigi, mano įspūdžiai:

Visų pirma, esu žiauriai nustebusi, kad beveik visi patiekalai buvo nežmoniškai skanūs. Kai kurie vien pagal pavadinimą turėtų būti turbowow (kaip mano įsimylėta egiptietiška lęšių sriuba), bet kiti, pavyzdžiui, perlinių kruopų košė ar panašiai skambantys derinukai (man asmeniškai dažniausiai – košės) tikrai nustebino. Taigi, pamoka numeris vienas – net jei pats produktas ir nėra mėgiamas, gerai paruoštas jis gali ir turi būti skanus.

Dar vienas dalykas – pakartota seniai girdima, tik dar ne visų įsisavinta tiesa. Badauti norint sveikai gyventi ir sulieknėti nereikia! Ne kartą yra tekę galiausiai likusias salotas ar vakarienes dalintis su draugu, nes aš jų tiesiog nepajėgdavau suvalgyti. Primenu faktą, kad mūsų skrandžiams nereikia daugiau nei 350 g maisto per vieną kartą. Taigi, 120 g mėsos ar žuvies ir 200 g salotų pietums yra ne tik, kad pakankamai, bet dar ir žiauriai daug. Pamėginkit! Beje, tikrai nebūtina kankintis vien manekeniškais maistais, kartais iš tikrų skanėstų galima tiesiog išimti blogąją jų dalį! Aš vieną dieną net gavau burgerį!

Trečias dalykas, kuriuo džiaugsiuos (tikiuos) ateinančius trisdešimt metų – pusryčiai. Pasirodo, nėra taip sunku atsikelti anksčiau ir pasišildyti iš vakaro paruoštą košę tam, kad likusią dienos dalį praleistum pilnas energijos ir dar ramiai pradėtum rytą. Jau kelintą dieną gyvenu be maisto ruošinukų ir kol kas šio gero įpročio nemetu. Rytai – šventas reikalas, kai kartais padejuodama „kiek čia daug“ vis dėlto valgau 🙂 žinau, kad tikrai kartais sugrįšių prie savo mėgstamų kokteilių (avokadas-bananas-špinatai… mmmm..), bet svarbiausia – atsiradęs natūralus noras rytais papusryčiauti (nesakykit, kad reikia pasakoti, kodėl tai naudinga 🙂 ).

Vieną rytą vėluodama nusprendžiau geriau suvalgyt obuolį, o ne košę. Pasirodo, obuolius valgau ilgiau… Bet, manau, ir tai nieko blogo – svarbeusia kašką valgiti

Dar geriau – man atsirado noras gaminti ir atrasti sveiką bei skanų maistą. Neįtikėtina, bet neseniai dariausi cukinijų kugelį, o šiandien prisiminiau seniai pamėgtą porų sriubą (apačioj dalinuosi receptu su kalorijomis!). Živilė prieš pradedant 21 dieną man sakė, kad šis pavadinimas – ne atsitiktinis. Sakoma, kad būtent tiek laiko reikia, kad susiformuotų nauji įpročiai. Tikiuosi, kad jie iš tiesų pradėjo formuotis ir yra ne laikini, nes bent kol kas man čia pilna naujovių, atradimų ir džiaugsmų!

Mano labiausiai pasididžiavimas – cukinijų kugelis

Dabar labai trumpai apie bulvę. Kai ir minėjau, jas nežmoniškai mėgstu ir norėčiau laikytis nuomonės, kad joks natūralus produktas nėra ir negali būti absoliutus blogis. Aš labiausiai mėgstu trintas arba labai tirštas sriubas, nes derėtų prisiminti, kad trijų patiekalų vakarienė nėra labai reikalingas dalykas. Taigi, norisi, kad tas šiltas sriubaliukas dar suteiktų ir pakankamai sotumo jausmo. Apačioj dalinuosi receptu, kurio porcijas (pagal kalorijas) tam tikrais atvejais nieko nebijant galima net dvigubinti 🙂 tikiuosi patiks!

RECEPTAS: Trinta porų, bulvių ir grybų sriuba (4 porcijos)

Reikės:

250 g porų – 152 kcal

250 g bulvių – 250 kcal

500 ml grybų sultinio – 12 kcal

500 ml grietinėlės 12% (aš mieliau renkuosi pieną) – 685 kcal (su pienu – 250 kcal)

Viso su grietinėle: 874 kcal (1 procija 219 kcal)

Viso su pienu: 439 kcal (1 porcija 110 kcal)

Bulves užvirk sultinyje, per tą laiką susipjaustyk porą, jį sumesk į keptuvę, kurioje ištirpinai šiek tiek sviesto. Kai poras apkeps, sumesk viską į bendrą puodą ir virk, kol suminkštės bulvės. Tuomet viską sumalk blenderiuku, įpilk pieną, dar sykį užvirk ir (nebūtinai, bet tada atsiranda labai malonių putų) dar kartą pablenderiuok. That’s it! Aš mėgstu šios sriubos pasidaryti daugiau ir dar porą dienų neštis pietauti į darbą 🙂

*Jei nori ryškesnio grybų skonio, vakarą prieš tai užmerk saują džiovintų baravykų ir gaminant su jais elkis taip, kaip su porais 🙂

Enjoy! You’ll love it!